Referenciáim

Referenciáim:

  • Kecskemét – Széchenyivárosi fiókkönyvtár – édesanyáknak előadások különböző témakörökben (Napirend, Elég jó szülő, Párkapcsolat, gyermeknevelés témakörökben….)
  • Kecskemét – Hunyadivárosi fiókkönyvtár – édesanyáknak előadások különböző témakörökben (Napirend, Elég jó szülő, Párkapcsolat, gyermeknevelés témakörökben….)
  • Uniqa biztosító – tréning – önmagam által összerakott program – emberépítés, személyiségfejlesztés (Hála, pozitív megerősítések használata, gyakorlata a mindennapokban, Első benyomás, metakommunikáció, A nehézségekből való épülés, új készségek elsajátítása, a veszteségeinkből való pozitív felépülés, és értékek beépítése az életünkbe, Emberi játszmák feldolgozása a különböző tranzakciókon keresztül, Asszertív kommunikáció gyakorlása, az életbe való átültetése…..)
  • Identity játékvezetés havonta 1 alkalommal – kezdő önismereti tréning, csoportos foglalkozás – önmegismerés útján való elinduláshoz kiváló . Júliusban indítom az 5 alkalmas önismereti foglalkozásokat a játék keretén belül.
  • Brian Tracy Oktatási Alapítvány – 10-13 éves gyermekek oktatása ( önismereti témakörökben: Önmagunk, Céltervezés, Kapcsolatok, Kommunikáció, Szeretetnyelvekkel való megismerkedés, Különböző motivációs videók megnézése, átbeszélése, Hála, pozitív megerősítések használata, gyakorlása)

Különböző területi nagy rendezvényeken való részvétel, és előadások:

  1. Család születik - Születésünnep
  2. Könyvekből nevelni? Könyvekből hordozni? Pódiumbeszélgetés – Libri könyvesboltban – Tökéletlenség ajándéka c. könyv
  3. Család lettünk – Házasság hete
  4. Miben és hogyan tud segíteni a családterápia előadás a Libri könyvesboltban
  5. A nő és az anya megjelenése a szoptatáson keresztül – Szoptatás világnapja
  6. Kecskeméti TV – KIEMELŐ (2019. december 20.) – Karácsony, szeretet ünnepe: Hogyan tudjuk megélni az ünnepet a maga teljességében?
  7. Gong rádióban szereplés – Koronavírus idejében szerveztem egy Kecskeméti Kórházak c.csoportot a facebookon, amit én indítottam, és én szerveztem. Sok tárgyi eszközt tudtunk a kórháznak támogatásként beszerezni, 4400 tagja lett a csoportnak.
  8. Kecskeméti Ifjúsági Otthon programok A Kecskeméti Ifjúsági Otthon a városi gyermek- és ifjúsági programok legfőbb szervező és lebonyolító intézménye.
  9. Klub Rádió – Az Erőszakmentes Kommunikációról. A Klubrádió élő közvetítése: https://www.youtube.com/watch?v=ao50T2xKLRc

Hitvallásom:

  • Az emberi szabadság, felelősség felválllalása, döntéshez való jogunk……
  • Az önmegismerés útjának a legjobb és legizgalmasabb feladatunk, hogy megismerjük igazán önmagunkat, és felvállaljuk azt, akik vagyunk a tökéletlenségünkkel, a sebezhetőségünkkel, az árnyoldalunkkal együtt.
  • A hitem, hogy a kognitív szintű negatív gondolatokat írjuk át, és programozzuk át, ne engedjük, hogy lehúzzanak minket, és befolyással legyenek a mindennapjainkra. Ezt tartom alap első Feladatnak, amihez 1 szívünkhöz közel álló füzetet vetetek a klienseimmel, akik hozzám fordulnak, és egy hozzá illő tollal. Nagyon fontos ezzel indítani.
  • A következő lépés, hogy fordítsuk át a negatív és önromboló, önkorlátozó hiedelmeinket pozitív, építő mondatokká, amik segítik észre venni a napi jó dolgokat, és hálát tudunk adni azért, amink van. Innen indulunk. A hála napi szinttű gyakorlása elengedhetetlen az élet pozitív minőségében való létéhez, a testi, lelki jólétünkhöz.
  • Ami nálam még fontos, ránézni arra, hogy az önszeretet, önmagunk megismerésével hogy állunk. Az önszeretet, önelfogadás a következő lépés. Ez az alapja az igazi munkának. Mindent a szeretetért, elfogadásért, és az elismerésért teszünk. .Ezeket szoktuk megvizsgálni, hogy ezekkel hogy is állunk önmagunk által vezetett életünkben.
  • A kommunikáció, és a felelősségvállalás önmagamért, az érzéseimért, a tetteimért, a ki nem mondott szavaimért, a ki nem mondott szükségleteimért is.
  • Az érzések, és szükségletek tudatosítása ezek után jöhet. Az érzésekkel – elnyomott, és elfojtott, bennünk működtetett rutinszerű érzések nyomába indulunk. Majd megvizsgáljuk a szükségleteket ezek mögött. Miért is érzem ezeket, mi mozgathatja, mi lehet emögött? (Tudattalan félelmek, tudattalan működések, tanult minták, hiedelmek…. feltérképezése, ránézése, majd feldolgozása, tudatosítás, és ha szükséges, átírás segítségével

Ezek az alap feladatok, amikkel szükséges kezdeni ahhoz, hogy valaki rálásson önmagára.