Bemutatkozás

Úgy is kezdhetném, hogy hosszú, rögös utam még korántsem ért véget….

Hogy ki is vagyok én?

Egy örökké kíváncsi, nyílt, gondolkodó, és állandó kérdésekkel élő ember, nő, feleség, anya, gyermek, testvér, barát, tanító, hallgató…….. ezekben a sorrendekben vagyok, élek a legfontosabb szerepeimben, életem napjaiban.
Ki mikor, mit lát éppen belőlem. Az vagyok. Olyan vagyok. Se nem több, se nem kevesebb.

Hogy mi a titulusom?

Kisgyermek koromban kezdődött pszichológus pályafutásom. Igaz, jó nagy kanyart, és sok akadályt le kellett küzdenem ahhoz, hogy végre, azt az utat járhatom, amire elhívott az élet.

Kisgyermekként is a könyvtárban ültem, a könyvek között. Mindig: jöttem, mentem, bicikliztem, és állandóan az motoszkált bennem, hogy: „Miért vagyunk itt a Földön? Mit keresünk itt? Mi az életünk értelme?”

Szenvedélyesen vonzottak a könyvek. Mindenféle könyvet szerettem. Csak közöttük lenni…az illatukat, a kötésüket. Minden könyv egy történet volt számomra, és egyben egy nagy rejtély…. Hogy írhatta az írója? Miért azt a címet adta neki? Mi van a könyv kiadása mögött? Miért olyan lett, amilyen? Állandó kérdésekkel élek/éltem…..

Amikor 18 évesen a továbbtanulás küszöbén álltam, akkor csak tehetetlenül álltam, és nem tudtam, merre induljak. Sok ébren töltött éjszaka után sem tudtam, hogy mi is az utam. Mindig kerestem az utam. Figyeltem magam, hogy mi a jó nekem? Mit érzek? Mi az, ami feltölt, mi az, ami nem? Mi az, amiben jól érzem magam?…. és tudtam, szabadnak születtem/születtünk. Sosem értettem gyerekként sem a megfásult, és örömtelen embereket. Ha tehettem volna, felráztam volna őket. Hahó! ÉLJETEK! Hisz olyan rövid az élet. Erre 1-1 fájdalmas haláleset ébresztett rá. Döbbentett rá. És onnantól mindig azt kérdeztem: ennyi az élet? Nem tehetjük meg, hogy nem élünk, hogy nem szeretünk élni.

18 évesen a tanító és óvópedagógia felé indultam el, ahol a fejlődéslélektan tantárgy örökre felébresztett. Tudtam. A pszichológia az, amit akarok. Amit tanulni akarok. 3. éves főiskolás koromban előkészítőbe jártam Pestre, és tanultam, tanultam, hogy felvételizni tudjak a pszichológiára. 3.éves főiskolásként felvételiztem. Igen ám, de sajnos nem sikerült. Csalódott voltam, végtelenül szomorú voltam.

4. év végére, én még nem a Bolognai rendszerben tanultam, lediplomáztam, és megszületett ebben az évben 1.lányom. Itt kezdődött az igazi átalakulásom. Majd született 2 év múlva, a 2. gyermekem, akivel elkezdődött a tisztulásom, és a fejlődésem…. az Élet hozott még fordulatokat, amivel megtanultam sok alázatot, kitartást…megtanultam sok dolgot elengedni,elfogadni, megtanultam örülni, élni, más szemmel látni a világot. Megtanultam HÁLÁSnak lenni mindenért, ami körülvesz.

És tudtam, ezért most van itt az ideje annak, hogy a pszichológia képzésem elindulhat az életemben. Úgy éreztem, hogy most jött el az ideje. ( 13 évvel az után, hogy 3.éves főiskolás koromban megpróbáltam bejutni az egyetemre. Mindig ott motoszkált a fejemben, hogy a pszichológia az én utam, azt szeretném csinálni, azt szeretném igazán. )
Családkonzulktációs képzésemet 2014-2016 évben végeztem el. Igazán ez indított és tartott a pszichológia irányába. Még teljesebb tudást, és meg teljesebb rálátást szeretnék kapni a családi működéshez, a gyermekek, szülők, családtagok szerepére a családi rendszer működésében.

A 13 év alatt sok tanfolyamot, képzést elvégeztem, a gyermekeim mellett mindig kielégítettem kíváncsi, nyitott, érdeklődő személyiségemet. Mindig megérkeztek a lehetőségek ahhoz, hogy tudjak fejlődni, érni, nőni, hogy rá tudjak nézni a saját vakfoltjaimra.

Megtanultam bízni az Isteni vezetésben, megtanultam hinni abba, hogy minden úgy történik, ahogy a legjobb nekem, és engem épít. Megtanultam köszönetet mondani.

A pszichológia, mint hivatás nőtt ki a szívemben. Amit csak egyre feljebb, feljebb, egyre jobbá, és jobbá szeretnék fejleszteni, hogy én is egyre jobb és jobb tudjak ahhoz lenni, hogy tudjak segíteni, és támogatni másokat azon az úton, amit úgy nevezünk, kiteljesedés, és jó élet.

Végzettségeim

2005: Tanító és Óvodapapedagógus diploma
2009: Gordon Tréning
2016: Dr.Kollár Coach Képző: Önismereti és csapatépítő tréner
2015-2017: Wesley János Lelkészképző Főiskola: Családkonzultációs képzés
2018: OH kártya Alaptanfolyam
2018: Identity Játékvezetői Tréning
2018: Rogers Alapítvány: Érzelmi Intelligencia Képzés
2018: LEA Művészetterápiás képzés
2017- 2020: Károli Gáspár Református Egyetem: Pszichológia
2020: Life Coach képzés
2021: Családállító vezetői tanfolyam
2021: November: Gyász lélektana és a gyászolók segítése – Napfogyatkozás Egyesület
2022: Június: Gyászcsoportok vezetésének gyakorlata – Napfogyatkozás Egyesület
2022: SZTE Tanácsadás és iskolapszichológia

Biró Lili

Referenciáim

Referenciáim:

  • Kecskemét – Széchenyivárosi fiókkönyvtár – édesanyáknak előadások különböző témakörökben (Napirend, Elég jó szülő, Párkapcsolat, gyermeknevelés témakörökben….)
  • Kecskemét – Hunyadivárosi fiókkönyvtár – édesanyáknak előadások különböző témakörökben (Napirend, Elég jó szülő, Párkapcsolat, gyermeknevelés témakörökben….)
  • Uniqa biztosító – tréning – önmagam által összerakott program – emberépítés, személyiségfejlesztés (Hála, pozitív megerősítések használata, gyakorlata a mindennapokban, Első benyomás, metakommunikáció, A nehézségekből való épülés, új készségek elsajátítása, a veszteségeinkből való pozitív felépülés, és értékek beépítése az életünkbe, Emberi játszmák feldolgozása a különböző tranzakciókon keresztül, Asszertív kommunikáció gyakorlása, az életbe való átültetése…..)
  • Identity játékvezetés havonta 1 alkalommal – kezdő önismereti tréning, csoportos foglalkozás – önmegismerés útján való elinduláshoz kiváló . Júliusban indítom az 5 alkalmas önismereti foglalkozásokat a játék keretén belül.
  • Brian Tracy Oktatási Alapítvány – 10-13 éves gyermekek oktatása ( önismereti témakörökben: Önmagunk, Céltervezés, Kapcsolatok, Kommunikáció, Szeretetnyelvekkel való megismerkedés, Különböző motivációs videók megnézése, átbeszélése, Hála, pozitív megerősítések használata, gyakorlása)

Különböző területi nagy rendezvényeken való részvétel, és előadások:

  1. Család születik - Születésünnep
  2. Könyvekből nevelni? Könyvekből hordozni? Pódiumbeszélgetés – Libri könyvesboltban – Tökéletlenség ajándéka c. könyv
  3. Család lettünk – Házasság hete
  4. Miben és hogyan tud segíteni a családterápia előadás a Libri könyvesboltban
  5. A nő és az anya megjelenése a szoptatáson keresztül – Szoptatás világnapja
  6. Kecskeméti TV – KIEMELŐ (2019. december 20.) – Karácsony, szeretet ünnepe: Hogyan tudjuk megélni az ünnepet a maga teljességében?
  7. Gong rádióban szereplés – Koronavírus idejében szerveztem egy Kecskeméti Kórházak c.csoportot a facebookon, amit én indítottam, és én szerveztem. Sok tárgyi eszközt tudtunk a kórháznak támogatásként beszerezni, 4400 tagja lett a csoportnak.
  8. Kecskeméti Ifjúsági Otthon programok A Kecskeméti Ifjúsági Otthon a városi gyermek- és ifjúsági programok legfőbb szervező és lebonyolító intézménye.
  9. Klub Rádió – Az Erőszakmentes Kommunikációról. A Klubrádió élő közvetítése: https://www.youtube.com/watch?v=ao50T2xKLRc

Hitvallásom:

  • Az emberi szabadság, felelősség felválllalása, döntéshez való jogunk……
  • Az önmegismerés útjának a legjobb és legizgalmasabb feladatunk, hogy megismerjük igazán önmagunkat, és felvállaljuk azt, akik vagyunk a tökéletlenségünkkel, a sebezhetőségünkkel, az árnyoldalunkkal együtt.
  • A hitem, hogy a kognitív szintű negatív gondolatokat írjuk át, és programozzuk át, ne engedjük, hogy lehúzzanak minket, és befolyással legyenek a mindennapjainkra. Ezt tartom alap első Feladatnak, amihez 1 szívünkhöz közel álló füzetet vetetek a klienseimmel, akik hozzám fordulnak, és egy hozzá illő tollal. Nagyon fontos ezzel indítani.
  • A következő lépés, hogy fordítsuk át a negatív és önromboló, önkorlátozó hiedelmeinket pozitív, építő mondatokká, amik segítik észre venni a napi jó dolgokat, és hálát tudunk adni azért, amink van. Innen indulunk. A hála napi szinttű gyakorlása elengedhetetlen az élet pozitív minőségében való létéhez, a testi, lelki jólétünkhöz.
  • Ami nálam még fontos, ránézni arra, hogy az önszeretet, önmagunk megismerésével hogy állunk. Az önszeretet, önelfogadás a következő lépés. Ez az alapja az igazi munkának. Mindent a szeretetért, elfogadásért, és az elismerésért teszünk. .Ezeket szoktuk megvizsgálni, hogy ezekkel hogy is állunk önmagunk által vezetett életünkben.
  • A kommunikáció, és a felelősségvállalás önmagamért, az érzéseimért, a tetteimért, a ki nem mondott szavaimért, a ki nem mondott szükségleteimért is.
  • Az érzések, és szükségletek tudatosítása ezek után jöhet. Az érzésekkel – elnyomott, és elfojtott, bennünk működtetett rutinszerű érzések nyomába indulunk. Majd megvizsgáljuk a szükségleteket ezek mögött. Miért is érzem ezeket, mi mozgathatja, mi lehet emögött? (Tudattalan félelmek, tudattalan működések, tanult minták, hiedelmek…. feltérképezése, ránézése, majd feldolgozása, tudatosítás, és ha szükséges, átírás segítségével

Ezek az alap feladatok, amikkel szükséges kezdeni ahhoz, hogy valaki rálásson önmagára.